با چای سبز و خواص آن آشنا هستید؟

چای سبز و خواص چای سبز
چای سبز و خواص چای سبز

چای از گزینه های ارزشمند در بین نوشیدنی‌ ها است مخصوصا چای سبز که دارای مقدار زیادی از آنتی‌ اکسیدان پلی‌ فنول نیز هست.

به تشخیص بسیاری از محققان عامل پیشگیری تعدادی از بیماری‌هاست و خواص ضد پیری هم دارد و  اثبات شده که چای سبز تاثیر بسیار مثبتی روی بسیاری از بیماری‌ها جسمی و روحی دارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، چای سبز بر روی مولکول‌های عصبی تاثیر می گذارد و همچنین روند گسترش و رشد سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کند.

بعلاوه تعدادی زیادی از تحقیقات نشان داده است که بعضی از ترکیبات و مواد موجود در چای سبز از تصلب شرائین خون، ورم سینوس‌ های مغزی، حملات قلبی عروقی و لخته شدن جلوگیری می‌کند

چای سبز فشار خون را کاهش می دهد

پس از برسی و تجزیه و تحلیل ۳۵ مورد که به صورت رندم انتخاب شده بودند، بر روی آنها آزمایش هایی انجام شد و نتایج این آزمایشات در سایت های معتبر و مجلات به چاپ رسید

نتایج به شرح زیر بود:

فشار خونِ کسانی که به طور مداوم و مرتب چای سبز مصرف می‌کنند، به طور چشم گیری بهبود یافته است. همچنین نتیجه این گزارش در روزنامه واشنگتون پست و تایمز نیز به چاپ رسید.

با این حال به طور دقیق نمی شود گفت چند فنجان چای در روز برای بهره‌گیری از تمام خواص آن کفایت می‌کند، اما بر اساس آمار منتشر شده در تحقیقات مصرف ۳ الی ۴ فنجان چای سبز را در روز توصیه می‌شود.

برای مثال در تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۸ صراحتا گفته شده که نوشیدن ۲ یا ۳ فنجان چای سیاه در روز خطر گرفتگی رگ‌هایی که باعث حملات قلبی می شود را کاهش می‌دهد.

خواص چای سبز در بهبود دیابت،چاقی و آلزایمر

به نظر می آید که ترکیبات و مواد  موجود در چای سبز، خواص زیادی برروی سلامتی، اعصاب و تقویت بدن دارد،

 چای سبز ، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ است

علاوه بر خواص گفته شده چای سبز بر روی متابولیسم چربی‌ها تاثیر فراوانی دارد و به همین علت چای سبز خاصیت چربی‌ سوزی دارد و از چاقی پیشگیری می‌کند.

مصرف چای روزانه چای سبز چربی‌سوزی را تا ۳۱% بالا می برد و مانع رشد سلول‌های چربی در بدن می شود و به دفع چربی‌های بدن نیز کمک زیادی می‌کند و در نتیجه باعث جلوگیری از ابتلا به اضافه وزن می‌شود.

دیابت و چاقی نیز تقریبا با هم برادر هستند و هر چه که برای یکی از خوب و مفید باشد برای دیگری نیز خواهد بود.

اخیرا محققان پی برده اند که چای مصرف چای سبز عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد و از زوال عقل که با پیری در ارتباط است، پیشگیری می‌کند.

خواص دیگر چای سبز

اگر تصمیم به مصرف چای سبز گرفته اید بهتر است چای سبز را بدون شکر، شیر و یا هر گونه افزودنی دیگری میل کنید، چونکه افزودن آنها نتیجه معکوسی به همراه خواهد داشت.

چای سبز موجب تنظیم و بهبود عملکرد هورمون‌های بدن می شود، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، باعث کاهش استرس می شود و سلامت عمومی بدن را بالا میرد

برای از خواص چای سبز:

  • خاصیت آرامش‌بخشی و رفع استرس‌های بیجا
  • تنظیم کلسترول خون
  • بهبود متابولیسم و حفظ سلامت آن
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • تنظیم قند خون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *