تاثیر عسل در کاهش وزن

تاثیر عسل در کاهش وزن
تاثیر عسل در کاهش وزن

مطالعات جدید دانشمندان بیانگر آن است که مصرف عسل به طور کلی و به ویژه مصرف یک قاشق سوپ خوری عسل قبل از خواب باعث چربی سوزی و کاهش وزن می‌ شود.

مطالعه در باره عسل طبیعی و تاثیر آن در کاهش وزن نتایج جالبی داشت از جمله اینکه برخلاف نظر اکثر افراد، مخلوط منحصر به ‌فرد قندهای طبیعی موجود در عسل، آن را به یک غذای مناسب برای کاهش وزن تبدیل می ‌کند. نتایج این تحقیق از آن رو اهمیت دارد که بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی چاقی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ های جمعیتی و ابتلا به بیماری‌ های مختلف در سطح جهان است.

مطابق تحقیقات دانشمندان انگلیسی، در یک برنامه غذایی برای کاهش وزن می‌ توان از غذای معمول خانواده، تنقلات و انواع دسر ها که معمولاً در رژیم‌ های غذایی لاغری منع می ‌شوند، لذت برد در صورت اینکه به جای شکر از عسل طبیعی برای شیرین کردن آن‌ ها استفاده شود. علاوه بر این، با مصرف عسل طبیعی به جای شکر در طول روز و اضافه کردن یک قاشق عسل در نوشیدنی گرم و مصرف آن قبل از خواب، باعث از کار افتادن مکانیزیم هایی که در مغز نیاز بدن به شیرینی را تحریک می‌ کنند، شود.

طبق تحقیقات عسل دارای قند است اما بر عکس قندهای مصرفی روزانه، سرشار از ویتامین‌ ها و مواد معدنی است و به طور معمول عسل ،در هضم قند، ویتامین ‌ها و ماده معدنی ذخیره‌ شده در بدن تاثیر فراوان دارد  که در نتیجه بدن را از هر نوع مواد ذخیره‌ ای پاک می ‌سازد که موجب کاهش وزن در بدن میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *