خواص ماسک هویج و عسل برای پوست های چرب

ماسک هویج و عسل
ماسک هویج و عسل

در مطالب قبلی در مورد پوست معمولی و ماسک سیب و عسل مخصوص آن توضیح دادیم و در این موضوع به شرح پوست چرب و ماسک هویج و عسل مخصوص به آن می پردازیم .

در پوست چرب منافذ و حفره های درشتی مشاهده می شود و پوست چرب گرایش به کلفت و  زمخت شدن بافت دارد. در پوست چرب غدد های چربی بسیار فعال وجود دارد که باعث تولید چربی و روغن بیش از حد در پوست می شود. معمولا در پوست های چرب، جوش و لکه جوشهای سر سیاه و سفید به چشم می آید. با مراقبت صحیح و توجه به نکات پزشکی می توان چربی اضافی پوست را تحت کنترل و آن را تمیز نگه داشت  و دارای چهره ایی صاف و تمیز شد. یکی از بهترین روش ها برای مراقبت از پوست مصرف صابون های مخصوص چربی و شستشوی دو تا سه بار در روز بوسیله صابون و آب ولرم و یا کمی داغ و همچنین زدن محلول های موضعی مانند کلیندامایسین است .

ماسک عسل و هویج  یکی از بهترین ماسک های خانگی برای مراقبت و تمیز و صاف نگه داشتن پوست چرب است .

مواد لازم برای تهیه ی آن دو یا سه  عدد هویج و چهار قاشق غذاخوری عسل است.

ابتدا هویج ها را پخته و آنها را کاملا له کنید، عسل را به آن اضافه کنید و بمدت یک ربع درون یخچال قرار دهید . و  سپس  آن را روی صورت بمالید و صبر کنید ده دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید. هویج حاوی ویتامین های  C, Aو پتاسم است. ویتامینهای AوCخاصیت آنتی اکسیدان داد. عسل طبیعی غنی از قند، مواد معدنی، آنزیم ها و ویتامین ها و آمینو اسید ها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *