عسل رس بسته (شکرک زده)

شکرک زده
عسل رس بسته

عسل رس بسته (شکرک زده) تقلبی است یا خیر ؟

بسیاری از مردم بر این باور اند که  در تهیه عسل های رس بسته یا شکرک زده از شکر استفاده شده و تقلبی  است. باید گفت این تصور کاملا اشتباه  است. عسل بسته به مکان و دمای نگهداری و با توجه به منطقه و گل هایی که زنبور در تهیه عسل استفاده کرده است در مدت زمان های مختلفی شکرک می زند.

رس بستن( شکرک زدن) عسل نه تنها دلیل بر نا مطلوبی  و تقلبی بودن عسل نیست بلکه برعکس بیانگر  آنست که عسل کاملا طبیعی و خالص  بوده و به هیچ وجه با شکر مخلوط نشده است و این خلاف تصور اشتباه و رایج در ایران است که عسل شکرک زده و سفت شده را تقلبی فرض می کنند .
آنچه که در اصطلاح (شکرک زدن) می گویند و به خاطر وجود کلمه شکر در ذهن  افراد تقلبی بودن عسل را تداعی میکند، چیزی جز پدیده تبلور ( بلور شدن، کریستالیزاسیون) نیست.

عسل  طبیعی به دلیل  در صد بالای مواد قندی که در آن وجود دارد در واقع یک ماده جامدی است که تحت شرایط بسیار شکننده ای به صورت مایع قرار دارد. این ماده پر شده و اشباع  شده از مواد قندی (منظور از قند انواع قندها یی است که در علم شیمی با پسوند اوز مشخص می شود مانند گلوکز، فروکتوز و مالتوز ) باید در واقع جامد باشد، ولی به طور اتفاقی مایع است. به همین دلیل به محض اینکه شرایط مطلوب فراهم  شود این تغییر فیزیکی یعنی رس بستن (شکرک زدن)، رخ میدهد . دلیل دیگر رس کردن عسل طبیعی به دلیل  آنزیم دیاستاز یا آمیلاز می باشد که تنها در عسل های طبیعی یافت می شود.
شکرک زدن عسل بستگی به ترکیبات آن، محیط انبار داری، بسته بندی نمودن و یا ذخیره شدن آن دارد و همیشه علامت نا مرغوب بودن آن نیست. بعضی از عسل ها هرگز کریستالیزه  نمی شوند و برخی دیگر چند روز پس از استخراج شکرک می زنند، بعضی از عسل ها در شان (قاب) هم کریستالیزه می شوند. اکثر عسل ها پس از مدتی که در انبار، فروشگاه و منازل نگهداری شدند به خودی خود  شکرک زده و از حالت مایع خارج می گردند و به اصطلاح رس می کنند .از نقطه نظر اکثر مصرف کنندگان که آگاهی کافی و درست  از ویژگی های عسل طبیعی را  ندارند این حالت رس بسته را مطلوب نبودن و غیرطبیعی بودن عسل میدانند . متاسفانه این موضوع به حدی تأثیر سوء در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کرده است از یک طرف مشکل بزرگی را برای تولید کننده (زنبور دار) در جریان عرضه به بازار و از طرف دیگر برای مصرف کنندگان از نظر طبیعی بودن عسل مایع به وجود آورده است. باید توجه داشت که رس بستن عسل طبیعی (شکرک زدن) و خاصیت تبلور عسل، دلیل عدم مرغوبیت آن نیست و در بعضی از کشورهای خارجی عسل متبلور را بیشتر دوست دارند و گاهی به عسل غیر متبلور (مایع) مقداری پودر قند می افزایند تا به مرور به شکل بلور درآید.
ولی در کشور ما متأسفانه به علت عدم آگاهی افراد و خریداران، تبلور عسل را یک صفت نامطلوب دانسته و تمایلی برای خرید عسل متبلور ندارند و بعضی افراد به غلط عسل  رس بسته شده را مصنوعی یا تقلبی می دانند.

وهدف ماازاین مختصر توضیح این است که عسل رس بسته (شکرک زده ) دال بر تقلبی بودن ان نمی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *